رح‌های جدید نمادی از عناصر فرهنگی و کلاسیک ترک‌ها است و حاصل ترکیبی از الگوهای نمادین از سرامیک‌ها، خوشنویسی‌‌ها و بافت‌های تاریخی این کشور است. یونیفرم جدید شامل کلاه، دستکش، لباس کامل، کیف و چند مورد جانبی دیگر است.  این یونیفرم‌ها در پرواز‌های طولانی مختلف و در شرایط آب و هوایی متفاوت توسط خدمه تست شده است تا مشکلی نداشته باشد.

ترکیش ایرلاین اعلام کرده است یونیفرم‌های جدید فقط مختص مهمان‌داران نیست بلکه خلبان، آشپز و کارکنان زمینی هم از یونیفرم‌هایی با طراحی جدید برخوردار خواهند شد تا مسافران تجربه خوبی از هارمونی مثال زدنی لباس‌ها داشته باشند.

طراح لباس‌ها می‌گوید: وقتی شروع به طراحی یونیفرم‌ کارکنان ترکیش ایرلاین کردم اولین چیزی که از آن الهام گرفتم استانبول بود. این شهر برای قرن‌ها  چکیده‌ای از هنر و تمدن بوده است و غنای میراث فرهنگی آن کم ‌نظیر است. من هدفم از این طراحی جدید به نمایش گذاشتن هنر‌های سنتی و ترکیب آن با موتیف‌های معاصر ترک‌ها بود.

ترکیش ایرلاین در سال‌های اخیر اصلاحات زیادی انجام داده است و این موضوع صرفاً متمرکز بر لباس نیست. کل فرودگاه‌های استانبول در حال تغییرات اساسی هستند و یکی از تغییرات چشم‌گیر جدید، تجهیز هواپیماهای ۷۸۷ دریم‌لاینر و A350 به صندلی‌های بیزینس کلاس جدید با حفظ حریم شخصی است.

فرودگاه جدید استانبول طبق برنامه‌ریزی‌ها با ظرفیت ۱۵۰ میلیون مسافر سالانه از ماه اکتبر شروع به کار خواهد کرد و در برنامه توسعه آن ظرفیت ۲۰۰ میلیون مسافر در نظر گرفته شده است. با این که استانبول دارای دو فرودگاه بزرگ است اما ظرفیت آن‌ها پاسخگوی حجم بالای پروازها نیست.