پوشاک غیر قانونی

در: اخبار روز On: Hit: 298

حمید قبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگارخبرگزاری صدا و سیما گفت: آمار رسمی ورود پوشاک به کشور ۶۵ میلیون دلار است، اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا، این رقم را بیش از ۲ میلیارد دلار برآورد کرده است.

وی بابیان اینکه ورود پوشاک از کشورهای متعدد به صورت مستقل یا اعطای نمایندگی صورت می گیرد، افزود: بر اساس یک پژوهش، آمار گمرک های ۷ کشور نشان می دهد که حدود یک میلیارد دلار پوشاک به طور رسمی از این کشور ها به ایران صادر شده است که بیش از ۹۰ درصد پوشاک وارد شده به کشور غیرقانونی است

.قبادی گفت: حجم گردش اقتصادی در صنعت پوشاک بسیار قابل توجه است و بر اساس آمار سازمان آمار در بخش سهم پوشاک در سبد کالاهای مصرفی خانوار شهری و روستایی به صورت میانگین بین ۳۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

وی افزود: بیش از ۴۰۰ برند خارجی در کشور فعالند که بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از اعضای کارگروه مد و لباس، تنها ۱۰ برند با ۲۷ فروشگاه مجوز قانونی دارند.

دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به متخلفان در این زمینه هشدار داد و گفت: برخی با سرمایه گذاری بیش از ۲۰ برند را به خود اختصاص داده اند و در واقع پدر پوشاک غیرقانونی کشور محسوب می شوند که با شناسایی آن ها بر اساس قانون، موضوع را به قوه قضائیه ارجاع داده ایم.قبادی افزود:با پایان مهلت قانونی قوه قضائیه، به صورت جدی با این برندهای متخلف برخورد می شود.

وی با بیان اینکه با مد و لباس به صورت قانونی مخالفتی نداریم گفت: نباید اجازه سوء استفاده از این قانون را داد.قبادی در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از رسانه ملی به منظور فرهنگ سازی در زمینه مد و لباس

نظرات

نظر خود را بنوسید